75-837 Koszalin,
ul. Lechicka 23

94 342 40 35
u@unia.koszalin.pl

Strzelnica Kryta przy współpracy z Urzędem Miasta Koszalina organizuje od 2008 roku zajęcia rekreacyjnego strzelania dla dzieci i młodzieży spędzających wolny czas w mieście. Nasza oferta adresowana jest do młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat. Zajęcia odbywają corocznie w czasie ferii zimowych (przez dwa tygodnie) oraz wakacji letnich (przez dwa miesiące).
Misją „Ferii i Wakacji na Strzelnicy” jest zachęcenie młodych ludzi do udziału w zajęciach sportowych oraz edukacja w zakresie strzelectwa sportowego, popularyzacja tego sportu oraz integracja koszalińskiej młodzieży.
Miejscem treningów jest Strzelnica pneumatyczna UNIA w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej 27D. Uczestnicy zajęć strzeleckich trenują pod okiem dwóch doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa sportowego z broni pneumatycznej na osiach strzeleckich z odległości 10 m.

Każdemu uczestnikowi strzelania, przed dopuszczeniem do strzelania, instruktor strzelectwa udziela szczegółowego instruktażu w zakresie:
• Zasad bezpieczeństwa na strzelnicy;
• Budowy, działania oraz bezpiecznego obchodzenia się z bronią pneumatyczną;
• Zasad zgrywania przyrządów celowniczych oraz celowania.

Organizator poza bronią, amunicją i osiami strzeleckimi udostępnia oczekującej na strzelania młodzieży materiały dydaktyczne z zakresu strzelectwa oraz gry planszowe.Sprawdzianem nabytych umiejętności strzeleckich z broni pneumatycznej są „Wystrzałowe zawody” kończące akcje „Ferie lub Wakacje na Strzelnicy”. Uczestnikami turnieju strzeleckiego jest młodzież z miasta Koszalina, która korzysta regularnie z zajęć, podnosząc tym samym swoje umiejętności strzeleckie.

Zmagania strzeleckie odbywają się w trzech kategoriach wiekowych:
• I kategoria 12-13 lat;
• II kategoria 14-16 lat;
• III kategoria 17-19 lat.

W każdej kategorii wiekowej dla zwycięzców przewidziane są nagrody i puchary, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy, opieka instruktorów oraz poczęstunek.
Pragniemy dodać, że organizowane nieprzerwanie od kilku lat „Ferie i wakacje na strzelnicy” cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zaskakująca jest również frekwencja poszczególnych uczestników, niektóre osoby nie opuszczają żadnego dnia treningu. To bardzo cieszy organizatorów i zaangażowanych w wyszkolenie strzeleckie instruktorów. Najlepsi strzelcy mają możliwość zapisać się do działającego przy strzelnicy Koszalińskiego Klubu Strzeleckiego „KALIBER”.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
Strzelnica - 94 347 36 50, kom. 607 456 481, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.